SOOLAKARAMELL

LIHTNE JA KIIRE - 20 MIN

Vaja läheb...

  • Kolmveerand klaasi vett (200 ml klaas)
  • väike tassitäis pruuni suhkrut
  • Vahukoort kasutan mina (Valio laktoosivaba). Seda saad soetada Veeriku Selverist ning Kvartali Coopist, võimalik et on mujal ka. Pole märganud lihtsalt.
  • Vanill (maitse järgi reguleeri)
  • Sool KUNI 1 tl (mitte kuhjaga). Mulle meeldib umbes kolmveerand tl!

Järgmine kord teen ilmselt rohkem soolakaramelli. See viib keele alla ja teeb kaneelikad nii mahlaseks! Meie oleme max level maiasmokad ka muidugi! Kes tahab niisama niristada üle, piisab sellest vabalt.

01

Boiling...

Panen kopsiku veega tulele. Nii, et keeks 6..7 peal peab minul pliit olema, et mullitaks ja möllaks see kompott pärast. Vala suhkur sisse ja sega. Siis jäta see kenasti mullitama, aga JÄLGI! Ma ikka vahepeal segan ja vaatan seisu. 15 min peaks kuluma UMBES, et see mullitaks, läheks paksemaks ja mida kauem lased sellel mullitada, seda tumedam värv tuleb. Ära lase maitset selliseks kõrbenud suhkruks või liiga tummiseks minna!

02

Sticky..

Kui kleepuv ja veniv värk on valmis, kui kõik jääb hammaste külge (naer!), siis pane törtsuke vanilli ja lisa sool. Sega korralikult ja ära üle soola! Esimene kord tegin leebema, siis limpsisime poti põhja ja seal tundus soolasem, sel korral panin rohkem ja isegi võimalik, et panin palju. Samas magus sai tasakaalustab ära. Igastahes on maitse asi palju mida panete. Sest maitsemeeled on kõigil erinevad!!!

Ma tavaliselt lisan pärast soolamist

03

Creamy..

veel vanilli. Ja siis lisan laktoosivaba Valio vahukoore. Imehea variant!!! Panen törtsukese ja segan kenasti läbi, kui tahad pane veel. Ära vala liiga palju, kerge törts. Annab kreemja tekstuuri. Maitse vahepeal ning arvesta, et pead valama kuumana. Ma hakkan seda tavaliselt siis tegema, kui üks plaaditäis saiu on ahjust juba tulnud, nad ootavad kaanega kausis ning järgmised on ahjus. Karamelli saan tavaliselt valmis, kui ka teine plaaditäis valminud on.

Kaane alla peitu!!

Mulle meeldib üks must kuldse sisuga Tupperware kauss, mis on kaanega ja saad vaakumisse tõmmata. Ülihea! Panen saiad sinna, pealmisi ehk litsun isegi sinna, aga vahet ei ole, saiad püsivad nii järgmise kui ülejärgmise päeva glasuuriga pehmed selles kausis! Saiad ei kuiva ära! Ja kausi põhjast saab veel glasuur saiaga tõmmata! Viimased saiad on parimad, kui nad on ikka veidi kangemaks läinud, lasen mikrost läbi kolmanda päeva hommikul kerge 10-15 sek. Saiake on nagu uuus!! Ja soolakaramell sulatab kõik südamed! Ja viimane kord panin viimasele soolakaramelli põhjale, mis potti jäi, sulama veel Fazeri soolakaramelli kaks sokolaadiriba, pealmised saiad valasin selle seguga üle. On seda õnne!

Kui teed minu retsepti järgi - Tagí ka mind Instagramis, et näeksin ja võid anda omapoolseid soovitusi, nippe!

FOTO: REIN LEIB

Vaata rohkem videosi minu Instagrami lehelt!

etEstonian