KANEELIRULLID

OH THOSE AMAZING BUNS

Vaja läheb...

  • 5O g pärmi
  • pool suurt klaasi sooja vett (IKEA klaasid)
  • 1 suurt klaasi piima (minul on 350ml klaasid)
  • 100 g pruuni suhkrut + täidis 100g pruuni suhkrut
  • 0,5 tl soola
  • 100g võid + täidis 100-150g võid
  • 600-750 g nisujahu
  • Kaneeli- mulle meeldib Santa Maria orgaaniline 1-2 pk
  • Mina lisan veel jahu sisse veidikene vaniljesuhkrut küpsetuspulbriga. Santa Maria oma.
  • 1 muna määrimiseks

01

Taigen ...

Pane pärm kaussi, lisa soe vesi ning lahusta pärm, lisa 100g pruuni suhkrut ning sega kuni pärm on lõplikult lahustunud. Lisa piim (tee piim mikros vähemalt käesoojaks!), sool, siis lisa seejärel enamus jahust, puista hulka pool teelusikat/teelusikas vaniljet küpsetuspulbriga, kui soovid, lia sulatatud mitte kuum või (pigem jahtunud) ning klopi veidi ja lisa enamus jahust. Kui taigen on valmis, jäta see käteräti alla kerkima. Kasuta jälle üht nippi, et kiiremini kerkiks, kas soe pliidiplaat või vesivann taigna kausile. Ära kindlasti ava aknaid enne küpsetamise lõppu! Kui taigen on ära kerkinud, siis asu sõtkuma ja lisa viimane jahuke.

02

Täidis..

Võta pakist veidi juurde, kui rullimisel puudu tuleb. Kuna või on toas olnud kogu selle aja, on ta pehmeks sulanud. Määrin alati sõrmedega laiali. Tõmban kenasti kõik võiga üle. Sega suhkur ja kaneel kausis või lisa eraldi ja puista siia peale. Mina isegi puistan enne suhkru, siis veel kaneeli. Võid panna vahele ka õunatükke, tavaliselt hautan nad mee (ja vahtrasiirupi) ning kaneeliga pannil selliseks hõrguks.

Need õunad võid siia peale lisaks laotada KUI SOOVID. Üldjuhul teen ilma, aga õuntega on ka järgmisel päeval max mahlane! Ilma õunteta saad ka kuskil anumas saiad mahlasena säilitada, kui teed soolakaramelli peale, minul on suur Tupperware kauss kaanega..

03

Holy buns..

Edasi! Seejärel rulli kokku kenasti taigen ja lõika sakilise/terava noaga mõnusad 1-1.5 cm rullid. Ma pigem saen vaikselt läbi, ei suru saia lössi. Jäta rullidele veidi suurem vahe, nad kerkivad mõnusalt! Ma veidike väänan neid enne pannile panekut. Lükkan saba põhja alla ja natuke lükkan altpoolt sisu ülespoole. Saputan alati veel kaneeli ja suhkru segu sinna peale (kui paned sisse rikkalikumalt, siis ära rohkem peale pane) ning pintseldan klopitud munaga üle õrnalt, ma ei taha väga munaseid teha, minimaalselt. 170-180 kraadises ahjus, jälgi! Aega ma ei ütle, kuna igaühe ahi on erinev, seega vaikselt ja kuldpruuniks! Sellest kogusest saan tavaliselt 2-3 plaaditäit!

Oleneb saiakeste suurusest 20-25 saiakest.

Ootel..
Fiskars - lemmik!
Soolakaramell - ise tehtud!

Plaat on soe?!

Kui ma teen neid imemaitsvaid kaneelikaid, siis ahjuplaat on mul alati soojast ahjust tulnud, ehk sel ajal kui ma kohendan neid, sätin jne, siis nad kerkivad veidike enne ahju minekut. Ja tõesti, iga ahi on nii erinev! Mina küpsetan ringleva õhuga KÕIKE! Ja see 170 max 175 on saiakestele imehea kraad minu ahjus. Kui teed esimest korda, siis kindlasti jälgi ja saad oma kraadi ning aja teada!

Kui teed minu retsepti järgi - Tagí ka mind Instagramis, et näeksin ja võid anda omapoolseid soovitusi, nippe!


Vaata rohkem videosi minu Instagrami lehelt!

etEstonian