BROWNIE

LIHTNE JA KIIRE - 10 MIN NING AHJU

Vaja läheb...

  • 2 muna
  • 150/200 g võid
  • Pruuni suhkrut ca 20gr
  • 1 suur Bitteri tume šokolaad
  • kuni 100 g nisujahu

01

Šokolaad sulama..

Viimasel ajal panen šokolaadi ja või sulama koos sulama. lisan sinna ka natuke pruuni suhkrut. Oleneb, kui kasutan 56% Bitteri šokolaadi, sis panen vähem suhkrut, kui kasutan 78% vms see oligi, siis natukene rohkem. Selle hästi tumedaga tuleb niiii mõnus tummine. Oleneb, kuidas kellegile meeldib. Eriti hea, kui sellele tummisele brownile vaarikaid või punasesõstraid sisse uhada.

02

Munad..

Olen teinud ka kolme munaga, aga siis on liiga ´´munane´´, mulle meeldib kahe munaga. Eks maitse vahe on ka, sellest kas on kodukana munad.

Nii, klopi munad läbi, vala juurde šokolaadi möks ja sega läbi. Lisa jahu. Jahu ma panen vastavalt šokolaadi kogusele või kui ´´märga´'browniet soovin. Ma ei taha, et see oleks saiane, seega vahel panen ilmselt vähem, kui 100 g jahu. Üldiselt ma ei kaalu midagi

ja teen silma järgi. Eks teed ühe korra ära, siis oskad edaspidi kohendada enda maitsele selle brownie.

03

Vormi..

Vala küpsetuspaberile vormi! Kui tahad, pane nüüd sisse mingeid marju! Olen ka piimašokolaadi tükikesi sisse vajutanud /mingi täidisega Dumle näiteks. Aga siin saadki eripära anda igal korral, midagi juurde panna, vahetada. Mina teen üsna suure vormiga ja vahel tundub, et nii madal brownie, AGA see on üsna rammus ka nii, et täiesti piisavad on need ruudud. Küpsetan 170 kraadi juures ala 20 min max, ära liigselt ära kuivata ning ära tõmba ahju kohe lahti, kui valmis on. Vähenda tempi praokesega, muidu kukub kerkinud brownie KOHE KOKKU.

Mmmmarjadega...

Pidulauale?!

Just just! Lihtsalt serveeri teisiti! Tee lihtsalt vastavalt külaliste arvule suurema kogusega ja ehk parema vormiga. Mina teen ristiküliku kujulisega alati. Olen lõiganud brownie mitte ruutudeks vaid tordilõikudeks nö, pannud kahvli kõrvale ning sõelunud tuhksuhkrut peale, siis eemalda vaikselt kahvel. Kaunista piparmündi lehega või lisa jäätist ja hapukaid marju. Jäätis peab hea olema, muidu varjab brownie maitset. Ma polegi seda head maitset leidnud, mulle meeldib puhas tume mõrkjas brownie. Kui mul veel punaseid sõstraid külmkambris oli, kasutasin neid ka. Mõnus kooslus!

See on mõnus retsept, mida saad kasutada ka küpsetatud juustukoogi põhjaks.

Kui teed minu retsepti järgi - Tagí ka mind Instagramis, et näeksin ja võid anda omapoolseid soovitusi, nippe!

FOTO: REIN LEIB

Vaata rohkem videosi minu Instagrami lehelt!

etEstonian