TEISTMOODI SÜNNIPÄEV

8 - aastane?!

Jah, aeg lendab. Alles ta sündis, olid minisünnad ja vägevad sünnad nunnudes piltilusates mängukates. Nüüdseks on kõik vanemad, kelle laps on no nii sama vana, külastanud lugematul arvul neid kindlaid mängukaid. Ausaltöeldes kopp on ees. Ja vanus nõuab juba midagi enamat, me saime seda.. Uhh! Vinge. Tulin ise ka koju selle suure õhinusega ja nüüd tunnen meeletut rammestust. Sest vot see oli kogemus. Ja ma sain palju tagasisidet, et teistel oli sama kift enesetunne peale sünnat.

Kus me siis käisime?

Kõigepealt..

Mainin ära, et esimene emotsioon oli, oppaaa kui külm. Öeldi küll, et soojemalt riide, aga kui kodus on toas 24 kraadi sooja, siis soe tähendas lihtsalt fliisi ehk. Üks poiss oli korralikult ette valmistatud ja soe pesu oli T-särgi all ja kihte jagus. Väga tubli! Kuigi lastel oli nii FUN, et mingi hetk küsiti, kas sünnipäeva ruumis saaks akent avada, samal ajal, kui vanemad suht jopes olid. Midagi teistmoodi igavale mängutoale, kus lihtsalt vanemad istuvad ja valimatult snäkke suhu topivad. Alumine korrus oli sisenedes ekstra põnev.

Enne seda esimest emotsiooni oli mul tugev ärevus. Laste arv oli max 16 ja ausaltöeldes ma isegi ei mäleta palju täna lapsi oli. Tavaline sünna värk see 3h on nagu 5-minutit. Enne sünnipäeva ma reaalselt muretsesin, aimasin, et sünnipäevatuba on selline pisem, kui laste arv on piiratud. Minu hirmud?! Hahaaa, pole üldsegi põhjendatud. Valitud sai ...

Aga ei, me ei valinud airsofti ega geelrelvi. Tundus veel natuke vara, siis loosi läksid lasermängud. Miks? Sest nendega ei saa haiget ja relvad nö suhtlevad omavahel, lapsed ei saa pihta millegiga. Neil on nö targad relvad ja joosta saab 500m2 ulatusel, kus on mõningasi takistusi ja üleüldse on seal väga lahedaks kõik tehtud, samuti on osad toad pimedad või hämarad ja erineva valgustusega. Mäng algab muusikaga ning muusika on ka väga kift valitud. Igal mängijal on kolm elu ja relval saavad ise elud otsa. Ja muideks, mänge viivad läbi töötajad ja nemad olid seal täna super abivalmis ja toredad. Ohutusnõuetest peetakse väga kinni! See on tore. Tõesti hooliti lastest ja loeti neile ikka sõnad peale ja õpetati kenasti püsse kasutama. Eks need 7-9 aastased on veel sellised pea laiali ja valjuhäälsed, noormehed olid väga kannatlikud. Igastahes me läksime sisse ja see laseritega mänguala asub üleval ning meid juhatati sinna. Välisuksest sisse astudes juba hakkab väike adrekas tööle. Läksime siis üles ja ohhoo, sünnipäevatuba oli ikka päris suur. Mahtusime ideaalselt!

Miks üldse..

.. oma laps viia sellisesse keskkonda sünnipäeva pidama? Esiteks, pärast ma naersin sõbrannaga muljetades, et näed.. Nad saidki toast välja ja värsket õhku hingata - selle jaheduse kohta. Jopes päris olema ei pea, aga täna oli õues ka meeletu tuul, nii et õues oli kordades küljem, aga õhk oli erinevates maja osades erinev, kus jahedam, kus soojem. Jep, teistmoodi, muidu tavaliselt soojas mängukas on lõpuks lapsed nöost nagu peedid ja selline läppunud õhk. Nemad aga tõesti jooksid terve aja, adrekas möllas. Ja siit tuleb minu teine teooria, mitte ainult poisid, ka tüdrukud mängivad tänapäeval Playstationit, Xboxi, Nintentot, Robloxi, mida iganes ja nad ei mõistagi mängude olemust, sellist teistmoodi reaalsemat poolt. Nad said ise tunda veidi hämaras ja pimedas jooksmist, tiimitööd (üksteisega suhtlemine, aitamine), tunda veidike seda ärevust ja adrenaliini, kindlasti tundsid osad võidujoovastust ja ka kaotusvalu. Täiesti teistmoodi kogemus neile.. Pead hakkasid lõpuks tööle ja mõeldi, kuidas teist tiimi võita. Usun, et nad võiksid tihedamini koos käia sellist mängu mängimas.

Lapsed on taas toast väljas ja miski pakub neile nii huvi, annab julgust juurde ja paneb tegutsema. Meil oli koos ehk nelja erineva keskkonna last, kõik said kahes eri tiimis ülimalt kiirelt sinapeale. Täiega äge ju! Praegu proovi laps õue ajada, vaatad..polegi lapsi. Et tehti ju see kolme lapse hüvitis, aga kus need lapsed on. Ma tean, nad istuvad peale kooli või lasteaeda parema meelega arvutis, no tegelikult minu oma oleks õues, aga vaata õue.. Pole ju lapsi, kellega Sa mängid ja üldse, mis Sa teed seal. Ja siis on meil Tartus ja nägin, et ka Tallinnas ning Rakveres Militaarseikluse rajad olemas. Võimas! Rahvas, kasutage seda ära. Lastel oli nii äge kogemus. Oligi jahe ja teistmoodi. Minul oli ka teistmoodi, kohe liigutasin ja ega endal ka igav ei hakanud. Pidevalt läks muusika käima, need kes elud nö kaotasid, need sai kohe sööma kantseldada, aga no ega nad ei tahtnudki. Pigem läks mahla ja vett suuremates kogustes. Söögipooline on neile ikka popcorn, vahukommid, porgandid ka õnneks ja suuremas hädas ka tomatid ja kurgid.. Pead on neil nii mängutegevuses, et lahe on vaadata. Energiat neil kulus, vahukommi-topsid olid väga hinnas!

Nagu näha, laud oli väga suur ja mahukas, toas oli kohvimasin (filtriga), keedukann ja mikrokas ning normaalne nuga ja tordilabidas, mida ma vist unustasin kasutada. :)) Ruumi oli tublilt! Selga kihilised riided, soojad sokid, kaasa äge tuju.. Ja muidu pakutakse 2,5h kaupa sünnipäevi, aga me palusime aega juurde ja saime 3h. Ma usun, et ka teie saate soovi korral endale selle 30 min lisatasu eest juurde küsida. Selles vanuses lapsed, kes käivad trennis ka, jaksavad kenasti enamuse ajast mängida ja leiavad 10-minutit koogi nautimiseks. Nii see käis.. Nii kiire oli tagasi mängima minna. Ilus laul sünnipäevalapsele ja hops hops kook kõhtu ning mängima. Ning tõesti ma pean kiitma neid noormehi! Tublid olete! Lapsed pole täiskasvanud ja nendega mänge ja asju läbi viia, nõuab vahel ikka kannatust. Aitäh vinge sünnipäeva eest. Kes soovib rohkem infot seikluste kohta, siis siit leiate selle.


Reeglite aeg. Lapsed rivistati üles ja kõik kuulasid väga tõsiselt.

And go..

BOTH HAPPY - 2023 MISSION COMPLETED

Mu laps kallistas mind nii nii kõvasti peale sünnipäeva ja sinna rohkem sõnu polegi vaja. My mission is completed. Asjad on ägedad, aga nende soovide märkamine, kogemused ja sõbrad on nendele väikestele inimestele palju tähtsamad. Tal oli nii vahva ja see on emale suurim kingitus. Kõike, mida ma kirjutasin, see on siiralt äge tunne ja kogemus. See maitsev söök see on boonus ja üldse ma olen ülimalt tänulik, et seda siin imelisel kodumaal nautida saame. Olen elule nii tänulik, et kõik on nii hästi ja oskame selliseid hetki nautida ning nii palju neist siirast rõõmu tunda. Me kõik näeme praegusel ajal vaeva, aga ärge unustage ka nautida!

See tunne pole kadunud ja mäletame veel kaua. Pildid on lahedad, aga vaadake videomaterjali ka, lisan Instagrami ja TikToki! Nautimiseks pole ainult soojamaareisid ja spa-d, nautige veidikest jahedust ja adrenaliini..

Ma tänan väga Militaarseiklus.ee selle kogemuse eest! Piiluge siis Instagrami, videod annavad selle emotsiooni kindlasti veelgi paremini edasi.

etEstonian